MENÜ
  • Sipariş Takip
    Kapat

    Önceki siparişlerinizi veya yarıda kalan siparişlerinizi görmek için aşağıdaki alana size verilen sipariş numarasını yazınız.

Burçlar ve Çiçekler


Kütahya Porselen

English Home İstanbul

toptan mutfak eşyaları

Dekorasyon Malzemeleri

ucuz uçak bileti

Güral Porselen

 
 Burçlara Göre Çiçek Seçimi

Çiçek seçiminde burçların önemi oldukça büyüktür. Çiçek alacağınız kişinin burcuna en uygun çiçeği seçerseniz, olabilecek en doğru çiçek seçimini yapmış olursunuz.  Çünkü burçların çiçekler ile doğrudan bir ilişkisi bulunmaktadır. Her burç kendi karakteristik özelliklerini taşıdığı çiçeklere karşı daha ilgili olurlar. Çiçek alacağınız kişinin burcuna en uygun çiçekleri aşağıda belirttik;

Koç  burcu için en uygun çiçekler

Koç burcu neşeli ve rengarenk bir kişiliğe sahiptirler. Onlar ilkbaharın sıcak renklerini evlerinde ve ofislerinde görmektende mutlu olurlar. Özellikle koç burcu çiçeği zambak ve sümbüldür. Koç burcu kişisine çiçek alacaksanız mutlaka zambak ve sümbül’ü göz önünde bulundurmalısınız.

 

Boğa burcu için en uygun çiçekler

Boğa burcu oldukça aktif ve hareketli bir yaşam sürdürürler. Boğa burcu kişileri hem narin hemde bir o kadar asil duran laleleri çok hoş bulurlar. Boğa burcu birisine çiçek almak isterseniz kişinin en sevdiği renkteki lalelerden tercih edebilirsiniz.

İkizler burcu için en uygun çiçekler                                        

İkizler burcu asil ve çok gururlu bir yapıya sahip olduklarından  ikizler burcu kişilerine çiçek alırken özen göstermelisiniz. İkizler kişileri özellikle güllere karşı hassas olurlar. Ancak seçeceğiniz güllerin rengide aranızda ki ilişki açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğer aşkınızı yansıtacak bir gül arıyorsanız kırmızı gül tam size göre olacaktır. Ya da masumluğu temsil etmesi için beyazı, özlediğinizi anımsatmak ve o kişiden hoşlandığınızı belli etmek için pembe ya da sıcacık duygularınızı anlatmak için sarı laleleri tercih edebilirsiniz.

Yengeç  burcu için en uygun çiçekler                                    

Yengeç burcu kişiler kendilerine has tavırları ve kırılgan yapıları ile hassas bir kişilik oluştururlar. Yengeç burcuna çiçek almak isterseniz özel bir çiçek olan Akdeniz lalesi çok yerinde bir tercih olur. Akdeniz laleri ile yengeç kişilerinin gönlünü fethedebilirsiniz.

Aslan burcu için en uygun çiçekler          

Aslan burcu kişileri asil ve kendine özgü tavırları ile farklarını ortaya koyarlar. Aslan burcuna çiçek almak isterseniz bunun için en iyi tercih orkide olacaktır. Orkidenin o benzersiz büyüleyici yapısı ve değerli olması sebebi ile aslan burcu kişileri etkileyecektir. Ayrıca aslan burcu kişiler kırmızı gülü de oldukça sevdiklerinden kırmızı gül ile de güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Başak burcu için en uygun çiçekler         

Başak  burcu kişlleri tıpkı kendisi gibi her yere uygun ve uyum sağlayan margit çiçeğine ilgi duyarlar. Hassas karakterlirine karşı uygun bir seçim olacaktır. Başak burcu kişisinin kalbini fethetetmek istiyorsanız margit çiçeğini göz ardı etmemelisiniz.

 

Terazi burcu için en uygun çiçekler

Terazi burcu kişileri nazik ve narin yapıları bir o kadar da mücadeleci tavırları ile dikkat çekerler. Terazi burcu kişilerine çiçek almak istiyorsanız tıpkı onlar gibi narin ve özel olan dalya çiçeğini alabilirsiniz. Ayrıca dalya çiçeğinin hoş kokusu ve şık görüntüsü muhteşem bir detay olacaktır.

Resim   6

Akrep burcu için en uygun çiçekler

Akrep burcu kişileri hareketli yapıları ve saf duyguları ile hassas bir görüntü çizerler. Akrep burcu kişileri özellikle saflığı ve temizliği temsil eden beyaz rengini çok severler. Bu yüzden akrep burcu kişilere papatya almanız çok yerinde bir karar olacaktır.

Resim 7

Yay burcu için en uygun çiçekler              

Yay burcu kişileri görüntüye çok önem verirler. Düzen ve uyum onlar için çok önemlidir.Yay burcu kişilerine çiçek almak isterseniz zambak çok iyi bir seçim olacaktır. Burçları ile en uyumlu bu çiçeği alarak iyi bir karar verebilirsiniz.

Resim 8

Oğlak burcu için en uygun çiçekler         

Oğlak burcu kişileri duygusal ve narin olurlar. Oğlak burcu kişilerine çiçek almak istiyorsanız kazablanka en uygun çiçek olacaktır. Kazablankanın şık ve narin görüntüsü oğlak burcu kişilerinin çok hoşuna gidecektir.

Kova burcu için en uygun çiçekler           

Kova burcu kişileri oldukça neşeli ve renkli bir kişiliğe sahiptirler. Bir kova burcu kişisine çiçek almayı düşünüyorsanız en iyi tercih kardelen olacaktır. Kardelen, ilkbaharın gelişini temsil etmesi ve enerji verici olması sebebi ile kova burcu kişileri tarafından oldukça beğenilirler.

Balık burcu için en uygun çiçekler

Balık burcu kişileri oldukça duygusal ve romantik kişilerdir. Balık burcu kişileri için en uygun çiçek nergis olacaktır. Nergisin yapısı ve vereceği o duygusal enerji balık burcu kişileri tarafından oldukça beğenilir. Bu yüzden balık burcu kişisine çiçek alacaksanız kesinlikle nergis çiçeğini göz önünde bulundurmalısınız.